Drita bën goditjen e madhe, prezanton një brazilian

0

Drita edhe pse u eliminua nga Europa League mbrëmjen e djeshme, vijon përgatitjet për edicionin e ri. Skuadra nga Gjilani ka bërë një goditje të madhe, pasi sot ka prezantuar brazilianin Edenilson Bergonsi.

Mesfushori ka nënshkruar për 1 vit me Dritën dhe nga e hëna do të jetë nën urdhrat e teknikut Bekim Isufi. Bëhet fjalë për një futbollist me një CV të pasur që në të shkuarën ka është aktivizuar edhe me CSKA-në e Sofies. Po ashtu 30-vjeçari ka luajtur në ligat e ulëta të Spanjës, Brazil dhe Belgjikë.

Ka qenë vetë klubi që përmes një postimi në “Facebook” ka prezantuar lojtarin në fjalë. Një afrim shumë i vlefshëm për Dritën, që ka si synim të ruajë titullin kampion.

Edi is back Edenilson Bergonsi eshte transferi i radhes per sezonin 2018/2019 . Bergonsi ka nenshkruar kontrat 1…

Gepostet von Drita FC am Freitag, 3. August 2018

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.