Do të mbahet mend edhe në historinë e Shqipërisë, ky është trofeu që do të ngrihet në “Air Albania”

0

Kompeticioni i tretë për nga rëndësia, por Conference League ka marrë të gjithë vëmendjen mediatike. Në këtë garë, marrin pjesë dhe dy ekipet shqiptare Laçi dhe Teuta, të cilën kanë arritur në turin e tretë të UEFA Conference League.

UEFA ka publikuar ditën e djeshme në Tëitter disa foto të trofeut të këtij turneu, ku dallohet shkëlqimi i tij. Në fillim të kupës është logo e UEFA-s, ndërsa në fundin e saj është shkruar UEFA Conference League. Kujtojmë që finalja e kësaj kupe do të luhet në stadiumin “Air Albania”. /Elio Hajdari-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.