Do të luhen në dy ditë dhe vetëm një në mbrëmje, Superiorja kulmon me supersfidën Tirana-Kukësi

0

Superiorja do të ketë si ndeshjen më të bukur të javës përballjen mes Tiranës dhe Kukësit. Në rast se bardheblutë do të arrijnë të fitojnë, atëherë mbyllin edhe llogaritë e titullit kampion. Nga ana tjetër verilindorët nuk kanë ndërmend të hapin krahun kaq lehtë, të paktën titulli nga kryeqytetasit të mos fitohet në këtë mënyrë.

Përballja do të luhet në orën 17:45 të hënën për shkak të problemeve me sistemin e ndriçimit në stadium. Gjithashtu në të njëjtin orar do të luhet edhe Bylis-Partizani, ndërsa e vetmja në mbrëmje është Teuta-Skënderbeu. Këto janë takimet e së dielës, por nuk duhet të harrojmë që dy takime të Superiores na presin edhe ditën e dielë. /Sport Ekspres/

E dielë

17:45 Laçi-Flamurtari

17:45 Luftëtari-Vllaznia

E hënë

17:45 Bylis-Partizani

17:45 Tirana-Kukësi

20:45 Teuta-Skënderbeu

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.