“Do të kenë pasoja të rënda”! Nuk tërhiqen mbrapa, sulm.ohet faqja e FSHF pas publikimit të skandaleve

0

Faqja e FSHF është sulm.uar pas publikimit të skandaleve të fundit që në qendër të tyre kishin krye bashkiakun e Tiranës, Erion Veliaj. Asgjë surprizuese në fakt kur e njëjta linjë është ndjekur edhe me disa media të ndryshme për të heshtur të vërtetën dhe skandalin e madh që po ndodh në këtë proces.

“Në një ngjarje të paprecedentë uebi i qeverisë së futbollit është sulmuar në mënyrë agresive nga hakerat dhe mbyllur sot pas publikimit të fakteve tronditëse për ndërhyrjen flagrante të kryetarit të Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj në zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit Tiranë. Në çastet që po flasim faqja vazhdon të jetë e mbyllur për shkak të këtij sulmi të qartë me prapavijë politike.

FSHF dënon këtë sulm skandaloz të politikës dhe i bën thirrje që të tërhiqen sa më parë pasi kjo taktikë mund të ketë pasoja të rënda për cilindo të përfshirë në këtë akt të turpshëm. Pavarësisht këtij sulmi, komuniteti i futbollit shqiptar do të vazhdojë të denoncojë të gjitha ndërhyrjet, sulmet dhe presionet e politikës dhe nuk do të tërhiqet përballë shantazheve dhe kërcënimeve të pushtetit”, shkruhet në reagimin e FSHF. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.