Do të iki në Suedi dhe nuk e lë Pioli, Ibrahimoviç: Kam 25 fëmijë te Milani

Zlatan Ibrahimoviç kërkoi që të largohej drejt Suedisë për të qenë me familjen e tij dhe të riaftësohet në vendin e tij. Por kjo kërkesë është hedhur poshtë nga Pioli që e ruan suedezin si thesarin më të çmuar, për të parë më nga afër progresin e tij në çdo ditë që të kthehet në fushën e blertë.

Megjithatë Milani është një familje e dytë dhe Ibrahimoviç nuk e sheh si një sakrificë të madhe faktin se nuk është në Suedi.

“Sigurisht që familja ime më mungon shumë. Më mungon gruaja dhe dy djemtë që kam në Suedi. Do të doja që të isha me ta. Trajneri më thotë se duhet të rrijë në Milanello. Këtu kam 25 fëmijë që kanë nevojë për ndihmën time. A do të qëndroj te Milani për Champions League? Nëse do të jem i aftë, po”, është shprehur Ibrahimoviç për mediat italiane. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online