Ditë turpi, Milani anulon darkën e Krishtlindjeve dhe ndëshkon lojtarët

0

Zakonisht, në fund të vitit futbollistët në Itali e në shumë vende e kanë festë, me përjashtim të Anglisë, që historikisht luan për festa.

Megjithatë, Milani i ka ditë zie, sepse u turpërua edhe në Verona dhe sezoni sa vjen e bëhet më i zi, duke marrë përmasat e një fëlliqjeje historike.

Për pasojë, klubi ka vendosur që gjithë lojtarët të grumbullohen pa afat, duke u izoluar nga familjet.

Përveç kësaj, është anuluar edhe darka e Krishtlindjeve, në program sot, me familjarët dhe të fejuarat e lojtarëve.

Të shtunën Milani do të presë Atalantën dhe nëse nuk vjen sërish fitorja, dy alternativa ka: ose ikën edhe Gatuzo, ose shumë lojtarë marrin valixhet në janar.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.