“Dita ime më e zezë”, Solskjaer pas turpërimit nga Liverpool-i: Është shumë më se humba 6-1 nga Tottenham-i

0

Manchester United është turpëruar në “Old Trafford” nga një prej skuadrave me të cilën ndan një rivalitet të madh. Liverpool-i është treguar i pamëshirshëm duke triumfuar me shifrat e thella 5-0. “Dita e më zezë që kur kam ardhur këtu”, në këtë mënyrë do ta përkufizonte humbjen trajneri i Manchester United. Në intervistën e dhënë pas ndeshjes, Solskjaer është shprehur se disfata e sotme ishte shumë herë më keq nga humbja 6-1 ndaj Tottenham-it.

“Nuk mund të thuhet shumë. Është dita më e zezë që kur kam ardhur këtu. Nuk kemi bërë mjaft mirë. Përgjegjësia është e imja. Unë jam ai që e kam përgatitur ekipin për ndeshjen. Sezonin e kaluar humbëm nga Tottenham-i 6-1 dhe kjo është shumë më keq. Është shumë më keq për një tifoz të United-it si unë. Mund të them vetëm se do të përpiqemi të rikuperojmë nga kjo sa më shpejt që të mundemi”,  ka thënë Solskjaer./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.