DIREKT/Kukësi mbetet me 10 lojtarë

0

Stadiumi “Niko Dovana”, Durrës

Teuta 1

Kukësi 2

Shënues: Latif 31’/ Bakaj 43′ (pen), Ethemi 46′

GOLI

31′ – Hila provon nga distanca, topi përplaset në shtyllë dhe kthehet sërsh në lojë ku Latif me portën e boshatisur nuk e ka të vështirë për të shënuar.

43′ – Hakaj prek një top brenda zone me dore, Jorgji akordon 11-metërsh dhe Bakaj treoghet i saktë.

46′ – Aksioni i parë i pjesës së dytë, një top i harkuan nga e majta nuk largohet siç duket nga mbrojtja vendase dhe Ethemi godet direkt, duke u treguar i saktë.

Teuta: Kastrati, Beqja (Bilali 77′), Shkalla, Sykaj, Hakaj, Lena, Hila, Dediç, Çyrbja, Reza Karimi (Çmajçani 65′), Latif. Trajner: Gugash Magani
Kukësi: Koliçi, Idrizaj, Shameti, Hoxha, Rrumbullaku, Ethemi (Alla 70′), Musolli, Imami (Peposhi 90+3′), Kale, Bakaj (Kërkotiç), Guri. Trajner: Mlladen Milinkoviç

Gjyqtarë: Enea Jorgji, Emigers Ganxhi, Rudin Preça, Astrit Mahmuti
Delegat: Astrit Maçi; Vëzhgues: Albano Janku

Kartonë të verdhë: Latif 34′, Çyrbja 47′, Hakaj 83′ Shkalla 87′ / Bakaj 45′, Shameti 65′, 71′, Alla 90+1′

Karton i kuq: Shameti 71′

EPISODET

4’ – Harkimi nga e majta shkon te Guri, i cili nga fare pranë porte nuk arrin që të godasë, pasi Shkalla tregohet më i shpejtë.

11’ – Kale kroson përsëri nga e majta, Guri godet me kokë, por tentativa  tij është qendrore dhe neutralizohet nga Kastrati.

21’ – Imami mjaft bukur godet nga distanca, pak mbi traversë shkon topi.

25′ – Guri kontrollon bukur një top të gjatë dhe godet, i pafat  shkodrani pasi gjen vetëm traversën.

55′ – Karimi hakron nga e majta, Dediç godet me kokë nga brenda zone, por topi shkon pak mbi traversë.

66′ – Hila nga brenda zone godet bukur, Koliçi devijon topin në këndore.

70′ – Kale provon nga distanca, ngjitur me shtyllën përfunodn topi.

71′ – Shameti ndërhyn ndaj Çmajçanisë, Jorgji i treogn karotnin e dytë të verdhë.

80′ – Bakaj futet në zonë dhe provon, i paskatë sulmuesi këtë radhë.

82′ – Guri hedh një top nga e djathta, Bakaj kërcen mbi Shkallën, godet me kokë, por nuk gjen dot portën.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.