Derbi i Milanos, ende pezull

Më 3 dhe 4 mars duhej të luheshin ndeshjet e javës së 27-të në Serinë A, por të dielën nuk u luajt, për shkak të tragjedisë që goditi Davide Astorin, me kapitenin e Fiorentinës që u nda nga jeta në natën mes të shtunës e së dielës.

Tani komisari i Ligës italiane të futbollit ka përcaktuar datat kur do të luhen ndeshjet e detyra, por ndërkohë mbetet ende në ajër derbi i Milanos. Për shkak të impenjimeve të Milanit në Europa League dhe në finalen e kupës së Italisë, derbi është ende pezull dhe për datën e re do të pritet Arsenal-Milan. Nëse kuqezinjtë eliminohen, gjë që tashmë duket e sigurt, atëherë mesjava pasuese që do të jetë bosh do të rezervohet për derbin.

E MARTË, 3 PRILL 2018, 18.30
ATALANTA – SAMPDORIA
XHENOA – KALIARI
UDINEZE – FIORENTINA

E MËRKURË, 4 Prill 2018 BENEVENTO –  VERONA ora 17.00

KIEVO – SASSUOLO 18.30
TORINO – CROTONE18.30

MILAN – INTER Ende pa datë

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online