Deklarata e presidenti të Bajernit që po bën bujë: Tifozët nuk janë lopët që na japin qumësht, kjo është diferenca me Anglinë

0

Në një kohë kur në media është ngritur së tepërmi diskutimi mbi Superligën dhe egos së tepruar të klubeve për të fituar nga futbolli, presidenti i Bajernit, Uli Hoenes, është ana tjetër e medaljes. Deklarata e tij për rritjen e çmimit të biletave ka marrë jehonë të madhe në rrjetet sociale. Hoenes tregon sesi një rritje drastike për xhepin e tifozëve nuk mund të kontribuojë aspak në përmirësimin e financave të klubit, që përbën ndryshimin me Anglinë.

“Ne mund ta ndryshojmë çmimin e biletës dhe ta vendosim më shumë se 104 paundë. Le të themi se po e dërgojmë shifrën në 300 paundë. Do të kishim 2 milion paundë më shumë, por çfarë janë për ne? Kur bënë merkato me lojtarët ti mund ta arrish këtë shifër duke diskutuar për uljen e çmimit vetëm brenda 5 minutash. Por diferenca mes 104 paundëve dhe 300 paundëve është shumë për tifozët. Ne nuk i mendojmë tifozët si lopë që t’i marrim qumështin. Futbolli është për të gjithë. Kjo është diferenca mes nesh dhe Anglisë”, u shpreh Hoenes. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.