Deja Vu/ Etrit Berishës nuk i mjaftojnë as mrekullitë me gjigandët e Italisë! Juric vazhdon padrejtësinë, i beson portierit të Serbisë

0

E njëjta situatë si ndodhi në sezonin e kaluar duket se do të paraqitet sërish për Etrit Berishën. Gardiani shqiptar do të qëndronte në stol për një periudhë të gjatë, aq sa nuk mjaftonin as paraqitjet skandaloze të Milinkovic Savic që të kishte një ndeshje si titullar. Në javët e fundit të kampionatit, pas dëmtimit të portierit të Serbisë, Berisha kreu disa mrekulli ndaj gjigandëve të Serisë A.

Kështu do të merrej vendi i parë për të lënë Milinkovic Savic në stol. Sezoni i ri dhe histori e vjetër! Juric është shprehur në konferencën për shtyp se për momentin Etrit Berisha do të qëndrojë në stol. Para ndeshjes së sotme që do të hapi siparin e Serisë A për Torinon, transferta me Monzën, trajneri u shpreh: “E kemi vlerësuar Berishën dhe Milinkovic Savic dhe për momentin po i besojmë Milinkovic që ka bërë më mirë në stërvitje dhe ndeshje, do të jetë ai titullari”, u shpreh Juric. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.