Debutimi i shumëpritur në Rexho Emilia, ja si zbret Interi në fushë!

0

“E para” e Interit në Mapei Stadium të Rexho Emilias ndaj Sasuolos së De Zerbit. Zikaltërit do të zbresin në fushë me skemën 4-2-3-1: Ikardi përballë Berardit, debutimi në Serinë A për Lautaro Martinez dhe rikthimi i Boatengut, që e sheh si një farë derbi. Ja zgjedhjet që kanë bërë trajnerët për një ndeshje që pritet të jetë shumë emocionuese.

Formacionet zyrtare:

SASUOLO:  Konsilji; Manjaneli, Rogerio, Lirola, Manjnani, Berardi, Boateng, Ferrari, Dunkan, Di Françesko, Bourabia.

INTER: Handanoviç; D’Ambrozio, De Vrij, Miranda, Dalbert; Vesino, Brozoviç; Politano, Lautaro Martinez, Asamoah; Ikardi.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.