De Zerbi ka bërë revolucion te akipi anglez, mposht Totenhamin me 4 gola

De Zerbi meriton vërtetë duartrkitje për punën që po kryen me Brajtonin. Trajneri italian ka kryer revolucion me ekipin anglez. Brajtoni ka mposhtur sot me rezultatin e pastër 4-2. Hinsheludi zhbllokoi rezultatin në minutën e 11, ndërsa në të 23-tën Zhoao Pedro dyfishon shifrat nga pika e bardhë e penalltisë. Estupinani e shtoi emrin e tij në listën e golashënuesëve për këtë ndeshje me golin e shënuar në minutën e 63-të.

or seria e golave vazhdoi ende. Zhoao Pedro, edhe këtë herë nga pika e bardhë e penalltisë, shënoi golin e katërt për Brajtonin. Totenhemi reagoi në minutën e 81-të, kur Velizi ngushtoi diferencat. Rrugën e rrjetës e gjeti edhe Dejvisi në minutën e 86, por golat e Totenhemit i vlejnë vetëm statistikave. Brajtoni mori kështu tre pikë mjat të rëndësishme në Ligën Premier, ndërsa Spërsat lëshojnë terren në garën për një vend mes 4 më të mirëve./Halit Delibashi-Sport Ekspres/