Çudia Bakari Sanja, nga milionat e Premier Ligës, drejt firmës me Beneventon “e mbytur”

0

E mbani mend francezin Bakari Sanja? Ka luajtur 213 ndeshje me Arsenalin në vitet 2007-2014, 86 me Mançester Sitin, është pa ekip prej disa muajsh.

Në moshën 34-vjeçare, Sanja ka luksin dhe pasurinë që të bëjë pushime pa limit, por duket se nuk bën dot pa futbollin.

Tani Sanja i kthehet futbollit. Çudia nuk është Sanja do të kthehet të luajë, por emri i klubit që ka zgjedhur, sepse po mbyll marrëveshjen me Beneventon!

Nga milionat e Premier Ligës, te varfëria e Beneventos së vogël, ku gjithë ekipi merr me pak se 15 milionë euro.

Nga asistet për Agueron me shokë, plot 37 në Angli, tek ato për Kodën, Jemelon e Brinjolën. Duke mësuar italisht, por ndoshta edhe ndonjë fjalë shqip, krah Gjimshitit e Memushajt.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.