Çmimet e UEFA-s, Reali “pushton” skenën

Çmimet e UEFA-s për lojtarët më të mirë të kompeticionit u dominuan ashtu siç pritej nga lojtarët e Real Madrid. Por, fillimisht u mendua për një çmim honorifik për David Bekam. Anglezi është shkëputur nga bota e futbollit megjithatë futbolli duket se nuk e harron dot atë. Bekam mbete një emër i madh në historinë e futbollit, aq sa ka marrë çmimin si “President UEFA”. Ishte vetë presidenti i UEFA-s, ai i cili ja ko dorëzuar çmimin lojtarit. Çeferini u shpreh se ky çmim i shkonte Bekam për kontributin që ai ka dhënë në këtë sport.

Po ashtu është nderuar me çmimin “Portieri i Sezonit” Kelor Navas. Kostarikani është vlerësuar për paraqitjet e tij me Real Madrid!

I treti që është nbderuar ka qenë mbrojtësi i Real Madrid, Serxho Ramos, i cili ka marrë çmimin si mbrojtësi më i mirë i kompetecionit për të dytin vit radhazi. Ndërsa çmimin e mesfushorit dhe sulmuesite e sezonit e kanë marrë respektivisht, Luka Modriç dhe Kristiano Ronaldo.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online