Nga ana tjetër, Arsenal iu rikthye fitores me një rezultat 3-0 ndaj Bornemuthit. Kjo mund të sjellë përsëri besim në ekipin që u shkatërrua nga Liverpuli 4-0 pak para pushimit të kombëtareve. Të dyja palët ishin në veprim këtë mesjavë në përballjet europiane. Çelsi fitoi 6-0 ndaj Karabag, ndërsa Arsenal mposhti Këlnin 3-1.

Çelsi-Arsenal: Kokë më kokë

Takimi i fundit i tyre ishte në finalen e FA Cup, me një fitore 2-1 të Arsenalit.

Nga ndeshjet e kampionatit në sezonin e kaluar u pa që palët të fitonin ndeshjet e tyre në shtëpi: Çelsi 3-1 dhe Arsenal 3-0.

Fitorja e Arsenalit në Emirates sezonin e kaluar është fitorja e parë e tyre në Premier League kundër Çelsi që nga viti 2011. Kjo ishte një fitore me 9 ndeshje pa fitore me 3 barazime dhe 6 humbje.

Në shtëpi, Çelsi ka fituar 5 ndeshjet e fundit të Premier League kundër Arsenalit, duke shënuar 2 ose më shumë gola në secilën prej tyre.

Çelsi vs Arsenal: Koeficientët

Kompania e njohur basteve në Shqipëri Lottosport ofron kuotat për ndeshjen, ku blutë e Londrës janë dukshem më të favorizuar.

14:30 Çelsi vs Arsenal      1.80 3.45 4.35

Shënohen të paktën 3 gola?  Koeficienti 1.60

Ndeshjen mund ta luani LIVE nga celulari apo kompjuteri yt nëpërmjet: http://lottosport.com.al/

Rimbush llogarine online nëpërmjet:

– Salloneve të Autorizuara

– EasyPay

– Pay&Go

Për cdo pyetje apo informacion na shkruani në inboxin e faqes, email: luajmene@lottosport.com.al, tel: 0684030006.