“Catenaccio” italiane në versionin 2.0! Çfarë marrëzie, trajneri ndërpret kundërsulmin në minutat e fundit

0

Italia është vlerësuar gjithmonë për mbrojtjen e fortë dhe “catenaccio-n” që do të prodhonte lojën e shëmtuar për tifozët, por do të sillte rezultatet pozitive. Pra 11 lojtarë që mbrojnë të gjithë kuadratin për të mos pësuar gol, ndërsa së fundmi ka ardhur edhe një përditësim i kësaj skeme në versionin 2.0. Nëse nuk mjaftojnë të gjithë futbollistët atëherë duhet ndërhyrja e trajnerit.

Marrëzia e Giuseppe Raffaele ka bërë jehonën ndërkombëtare teksa Catania do të përballej ndaj Viboneses në Serinë C. Rezultati ishte në shifrat 2-1 dhe në një kundërsulm të Viboneses në momentet dramatike kur kërkohej barazimi, Rafaele e ka parë vetëm të arsyeshme që të futet në fushë dhe të ndërpresi aksionin e kundërshtarëve. Menjëherë do të tregohej kartoni i kuq dhe është dhënë pezullimi prej katër ndeshjes. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.