“Botërorin e humbëm që para 15 vitesh, të largohen mumiet që drejtojnë futbollin”

0

Paolo Kanavaro, vëllai i të famshmit Fabio Kanavaro, është ndër më kritikët pas eliminimit të bujshëm të Italisë nga Suedia në play-off. Mbrojtësi i Sasuolos, me një postim në Instagram, sulmon të gjithë, duke nisur nga klubet, që sipas tij kanë përmbytur futbollin italian me të huaj pa kriter, ndërsa Federata italiane drejtohet nga të paaftë.

“Djema, Botërorin e nuk e humbëm ndaj Suedisë. E humbëm para 15 vitesh, kur të gjithë u turrën si të babëzitur të hanin në tryezën e fituesve. Erdhën bidonë në Itali nga çdo krah, u dhamë para e lavdi falë trajnerëve italianë, që mbeten më të mirët në botë. Shpresoj që të kemi prekur fundin dhe të rithemelohet futbolli ynë! Të largohen mumiet që administrojnë futbollin italian, të bëhet vend për të rinjtë, brenda e jashtë fushe. Shporruni, faleminderit… nderim për të madhin Bufon, që humbi mundësinë të bëhej futbollisti i vetëm që ka luajtur 6 Botërorë dhe gjithsesi doli e mori përgjegjësitë. Të mbështetim Italinë e re”.

Ragazzi il mondiale non L’abbiamo perso oggi.L’abbiamo perso 15 anni fa quando grazie ad un magna ??magna clamoroso degli addetti ai lavori,arrivavano in italia bidoni da ogni parte del mondo a soffiare ingiustamente il posto ai nostri ragazzi…gli abbiamo dato soldi gloria e conoscenza grazie ai nostri allenatori italiani che restano i migliori in assoluto.spero solo che oggi toccando il fondo si rifondi il NOSTRO CALCIO!via le mummie che gestiscono il calcio italiano e spazio ai giovani anche fuori dal campo!fuori dalle palle grazie…onore al grande Gigi Buffon che ha perso la possibilità di essere L’unico giocatore a disputare sei mondiali e nonostante non ci sia riuscito ci ha messo la faccia!!! Speriamo che le tue lacrime versate siano le ultime del nostro calcio!!!! Sosteniamo la giovane italia che verrà!!!! Ritorniamo ad essere l’Italia che il mondo intero ha invidiato??? purtroppo doveva accadere ciò per svegliarci!!!! @lagiovaneitalia

A post shared by Paolo Cannavaro (@paolocannavaro) on

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online