Bojom, nga Luftëtari në kategorinë e dytë arabo-saudite

Edi-Nikolas Bojom ishte një ndër lojtarët më të rëndësishëm të Luftëtarit sezonin e shkuar, duke u kthyer në një lojtar kyç në qendër të mbrojtjes.

Megjithatë, këtë verë kamerunasi doli i lirë në treg dhe mori disa oferta nga Superiorja. Asnjëra nuk e bindi, edhe pse është folur se e donte me vete Milinkoviç te Kukësi.

Realisht, 28-vjeçari ka disa javë në Arabinë Saudite, me Al Vatanin në kategorinë e dytë të Arabisë Saudite.

Nivel jo i lartë, por financiarisht super, ndaj Bojom ka preferuar të zbresë në divizion inferior, ndërsa kampionati nis pas pak ditësh.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online