Bind mbrojtësi korean, Partizani e zyrtarizon

0

Partizani ka zyrtarizuar afrimin e një mbrojtësi të majtë, i cili në fakt prej ditësh kishte mbërritur në kryeqytet dhe po vëzhgohej nga stafi teknik. So Hyon-Uk, vjet ka luajtur në Bosnje-Hercegovinë dhe tanimë do të provojë Kategorinë Superiore.

“Klubi njofton arritjen e marrëveshjes me So Hyon-Uk. Mesfushori koreanoverior ka nënshkruar sot një kontratë dy vjeçare me Partizanin. 26 vjeçari i cili regjistron edhe 33 ndeshje me përfaqësuesen e Koresë së Veriut, i bashkohet skuadrës pas një eksperience në Superligën e Bosnjë dhe Hercegovinës. #MirëSeVjenNëFamiljenEKuqeSoHyon ËelcomeSoHyon”, shkruhet në njoftimin e Partizanit.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.