Beteja për Superioren, kalendari i Vllaznisë&Co.

0

Besëlidhja mposhti me rezultatin 3-2  Korabin në ndeshjen e prapambetur të javës së 18-të dhe tashmë pesë ekipet e renditura në vendet e para në grupin A kanë mësuar rrugëtimin e tyre. Lezhjanët u renditen në vendin e tretë, duke lënë pas Korabin dhe Dinamon.

Ndërkohë është përcaktuar edhe renditja, pasi sikurse dihet formula i përgjysmon ato dhe gara do të jetë e hapur deri në fund. Kështu, renditja bëhet e tillë: Vllaznia 22 pikë, Erzeni 16, Besëlidhja 15, Korabi 14 dhe Dinamo po 14 pikë.

KALENDARI I FAZËS SË TRETË – PESËSHJA E PARË

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.