Berisha i refuzoi, klubi i Ligue 1 franceze nuk dorëzohet

Klubi francez i Lilës nuk dorëzohet për Etrit Berishën. Pas refuzimit fillestar të Atalantës, së fundmi edhe portieri shqiptar e refuzoi propozimin e parë për transferimin e mundshëm në Ligue 1.

Klubi bergamask diskutoi me portierin kuqezi mundësinë e shitjes në kampionatin francez, një destinacion të cilin Berisha nuk e pëlqen. 29-vjeçari dëshiron të qëndrojë në Serinë A, ose të paktën ta ndërrojë kampionatin italian për një tjetër ligë prestigjoze.

Megjithatë, refuzimi i “gardianit” nuk i ka demoralizuar drejtuesit e Lilës, që tashmë kanë paraqitur një ofertë zyrtare te homologët e Atalantës. Oferta për portierin është rritur dhe zikaltërit po e mendojnë, edhe sepse kanë shansin që të rikuperojnë 5 milionë eurot e shpenzuara gjatë vitit të kaluar për ta blerë nga Lacio.

Te Atalanta po e studiojnë me kujdes propozimin e paraqitur nga Lilë dhe nëse shifra është e kënaqshme, e Berisha bindet për të luajtur në kampionatin francez, që është një prej pesë ligave më të mëdha në Europë, atëherë orët në vazhdim mund të sjellin zhvillime konkrete.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online