Berat Gjimshiti përzgjidhet për formacionin e vitit në Itali, e humb nga Shqipëria dhe ndeshjet e fundit

0

Gazetari italian Tancredi Palmieri ka përzgjidhur katër emra duke i kërkuar publikut që të votojë për qendërmbrojtësin më të mirë t? pjesës së parë të sezonit 2021-2022.

Atje përfshihej edhe Berat Gjimshiti, pa harruar edhe Amir Rrahmanin. Për shkakun e dëmtimit që Gjimshiti pësoi ndaj Hungarisë do të ngelte për 1 muaj jashtë fushës.

Duke shtuar këtu edhe luhatjen në dy ndeshjet e fundit, e kanë kthyer Gjimshitin në lojtarin më pak të votuar nga tifozët me 2%. Rrahmani ka 8%, por Skriniar e fiton dukshëm balotazhin. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.