Berat Gjimshiti i çmend të gjithë, pas Milanit dhe Ajaksit e duan në “Premier League” me ofertë zyrtare

0

Performancave fantastike në nivelin më të lartë të kompeticionit europian, “Champions League”, Berat Gjimshiti është duke ia marrë përfitimet. Tashmë emri i mbrojtësit të Shqipërisë qarkullon për kampionatet më elitare në Europë.

Fillimisht është raportuar se Milani dhe Ajaksi u hodhën në garë për shërbimet e këtij futbollisti. Nuk kalon shumë kohë dhe një tjetër skuadër e një kampionati të njohur kërkon Gjimshitin. Këtë herë bëhet fjalë për “Premier League”, me ekipin e Fulham që mund ta transferojë lojtarin shqiptar.

Skuadra angleze ofron 19 milionë euro për Atalantën, që të marrë kartonin e 27-vjeçarit. Ndërkohë që vetë Gjimshiti i ofrohet një pagë prej 2.5 milionë euro, për ta tunduar disi sa i pëket zgjedhjes. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.