Befason Moxhi: Juventusi e ka blerë Ronaldon, ja detajet!

0

Luçiano Moxhi, ish-drejtuesi i Juventusit, që ka ndërhyrë për “Tele7Gold” ka folur për çështjen Kristiano Ronaldo: “Ka bërë vizitat mjekësore në Gjermani, në Mynih! Ka firmosur me Juventusin nga ajo që di dhe kam biseduar me persona të rëndësishëm brenda kësaj çështje”.

Më pas, kujton se në vitin 2003 “ishte i Juventusit, por Salas refuzoi të shkonte te Sportingu, teksa duke qenë në krizë Fiat, nuk kishim mundësi ekonomike për ta blerë dhe paguar atë që duhej. Ofruam 4 mln euro dhe Salasin. Atëherë ishte koha që ta merrnim, jo tani që është 34 vjeç”.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.