Basketboll femra/ Goga Basket e Flamurtari nisin shkëputjen

0

Goga Basket nuk ka të ndalur, sepse ka fituar edhe në javën e gjashtë, këtë radhë ndaj një rivali direkt për kreun si Tirana. Përfundoi 79-74, një ndeshje e bukur dhe me ritëm, por që pa Goga Basket dukshëm në epërsi. Me pikë të plota në 6 ndeshje, Goga Basket kryeson me 1 pikë më shumë se Flamurtari.

Vajzat vlonjate fituan pa vuajtje 83-72 në Korçë ndaj Skënderbeut, duke vijuar ecurinë pozitive, sepse janë mundur vetëm një herë deri tani dhe qartësisht do të diskutojnë titullin kampion me Goga Basket. Një ndeshje me emocione dhe e bukur, aq sa perioda e parë ka qenë për vlonjatet 19-22. Në periodën e dytë, teksa Llazar është në superformë, gjithçka përfundon për korçaret 21-23 dhe në pushim 40-45 Flamurtari nuk e ul ritmin. Fiton periodën e tretë 12-21 dhe thellon në 52-66. Skënderbeu fiton të fundit 20-17 dhe në mbyllje 72-83 për Flamurtarin, që ndjek hapat e Goga Basket.

 

 

Basketboll-Kategoria e Parë, grupi A Femra

Java e gjashtë (21-25 nëntor 2017)

Studenti – Vllaznia                                           56-34

Goga Basket – Tirana                                       79-74

Skënderbeu – Flamurtari                                  72-83

Renditja

Skuadra               N             F              H             Koshaverazhi             P

Goga Basket        6              6              0              529-394                   12

Flamurtari            6              5              1              463-406                   11

Tirana                   6              3              3              461-367                    9

Studenti               6              3              3              395-405                    9

Vllaznia                 6              1              5              342-451                   7

Skënderbeu         6              0              6              329-496                    6

 

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.