Barcelona merr pikën që i duhet, Juve ende në ankth

0

Asnjë gol në Torino, një 0-0 që i ka mjaftuar Barcelonës për të fituar grupin D, ndaj një Juventusi që ende duhet të vuajë për të kaluar në turin e ardhshëm.

Barça e niste pa Mesin dhe synimi i qartë ishte evitimi i humbjes. Mbrojtja katalanase është bërë e frikshme këtë sezon dhe Juventusi vuajti shumë për të gjetur hapësira, aq më shumë që Barça u duk ajo e kohërave të arta, duke mbajtur topin pa fund, me 62% zotërim topi.

Rakitiç goditi shtyllën, Juve humbi një rast të shkëlqyer me Dibalan, por në fund barazimi ishte mëse i drejtë.

Barça feston fitimin e grupit, Juve do të duhet të vuajë në Pire, në fillim të muajit të ardhshëm.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.