“Banorët po japin me qira shtëpitë, por ndodhin kudo”! Reja flet në Itali: Air Albania është një xhevahir

0

Edi Reja ka folur në mediat italiane sa i përket Air Albania. Trajneri i Shqipërisë e ka quajtue një xhevahir këtë stadium që do të pres finalen e Conference League mes Romës dhe Feynord. Gjithashtu Reja ka prekur edhe problemin e rritjee së çmimit të hoteleve dhe përfitimit, por sipas tij kjo nuk ndodh vetëm në Shqipëri.

“E vërteta është se askush nuk e priste këtë bum. UEFA po mendonte për një sezon eksperimental dhe në vend të kësaj… Vitet e fundit është luajtur në Talin dhe Belfast, nuk mendoj se është skandaloze të organizosh një finale në kryeqytetin shqiptar. Air Albania është një xhevahir, dukshmëria është perfekte, por problemi logjistik ekziston. Shumë hotele janë shitur, banorët japin dhoma me qira në shtëpitë e tyre, por këto gjëra ndodhin kudo”, tha Reja. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.