Asnjë ndeshje me Italinë, mbrojtësi vendos rekordin historik!

0

Quhet Kristiano Piçini dhe prej sot është mbrojtësi i krahut më i shtrenjtë italian në të gjithë historinë, edhe pse ka zero paraqitje me kombëtaren axurre.

Futbollisti 26 vjeçar, në fakt, u transferua nga Sporting Lisbona te Valencia për 10 mln euro, por klubi andaluz në kontratën e vendosur klauzolën prej 80 mln eurosh.

I rritur te të rinjtë e Fiorentinës, Piçini ka veshur fanellat e Kararezes, Specias dhe Livornos, përpara kalimit në Liga: në 2014 te Betis Sevilja, ndërsa në 2017 te Sportingu duke luajtur në Champions. Tani, aventura e re, te Valencia.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.