Arsenali zyrtarizon afrimin e parë, merr mbrojtësin e Juventusit

Trajneri i Arsenalit Unai Emeri ka kryer operacionin e parë në merkato, pasi sot është zyrtarizuar firma me mbrojtësin e Juventusit Stefan Lihshtajner.

Zvicerani, tashmë 34 vjeç, përfundon kontratën me Juven në fund të këtij muaji dhe largohet pas 250 ndeshjesh si bardhezi.

Lihshtajner ka marrë numrin 12, ndërsa tek Arsenali do të jetë një alternativë për Hektor Bejerin, me spanjollin që konsiderohet titullar.

Lihshtajner ka luajtur 99 ndeshje me kombëtaren zvicerane, duke qenë kapiten prej vitit 2016.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online