Arsenali prezanton Obamejang dhe firmos me Ozil

Humbja e djeshme në Uells ndaj Suonsit duket se ka mobilizuar në maksimum drejtuesit e Arsenalit, që sot kanë prezantuar sulmuesin Pier-Emerik Obamejang.

Gabonezi është blerë për rreth 60 milionë euro dhe bëhet më i paguari tek Arsenali, me rreth 10 milionë euro në sezon.

Me 141 gola në 213 ndeshje të Dortmundi, Obamejang është ndër sulmuesit më të mirë në botë dhe Arsenali gjen me ne fund sulmuesin e zonës, atë që garanton gola me shumicë.

Ndërkaq, Arsenali ka gjetur më në fund marrëveshjen për rinovim me Mesut Ozil. Gjermani, një lojtar themelor për Arsenalin, largohej falas në verë, por tashmë do të rinovojë dhe do të bëhet si lojtari më i paguar të klubi londinez.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online