DIREKT/ Luhen dy ndeshje kupe, Laçi shënon dhe të tretin

0

Luhen dy ndeshjet e para çerekfinale të kupës, me Teutën që pret Skënderbeun dhe Laçin që pret Luftëtarin. Sfida mjaft interesante, por edhe më të forta janë ndeshjet e pasdites, mes Flamurtarit e Partizanit dhe Tiranës e Kukësit.

Kupa e Shqipërisë

1/4-at finale, vajtje

E mërkurë, 31 janar, ora 14.00

TEUTA – SKËNDERBEU     0-2

Shënues: Xhejms Adeniji 35′, 75′

(Lilaj ka humbur 11-metërsh në mintën e 23-të)

Teuta: Moçka, Gjorgjievski, Hrkaç, A. Bilali, Alhasan, Hila, Mustafov (Shehi 82′), Çyrbja, Karimi (Hugo 48), Beqja (Peqini 77′), Latif. Trajner: Stavri Nica.  Të gatshëm: Kastrati, Kruja, Shkalla, Vila.

Skënderbeu: Shehi, Vangjeli (Dita 78′), Aliti, Jashanica, Mici, Osmani, Nimaga (Krasniqi 82′), Lilaj, Gavazaj, Xhejms (Gripshi 79′), Vila. Trajner: Ilir Daja.  Të gatshëm: Teqja, Mara, Muzaka, Demte.

Kartonë të verdhë: Çyrbja 38′, Hila 88′

LAÇI – LUFTËTARI      3-0

Shënues: Nika 23′, Rexhinaldo 30′, Qaqi 79′
LAÇI: Selmani, Fangaj, Gjoni, Qaqi, Sefgjini, Jonuzi, Shtubina, Eskerda (Xhixha 73′), Nika (
Bardhi 85), Uzuni, Rexhinaldo. Trajner: Gentian Mezani. Të gatshëm: Vata, Beqaj, Zogaj, Shala.

LUFTËTARI: Ruçi, Xhekson, Beqiri, Jakovljeviç, Liçaj, Aleksi, Ramadani (Aurelio 67′), Rroca (Rapo 78′), Bregu, Abazaj (Minga 61′), Shkurtaj. Trajner: Hasan Lika. Të gatshëm: Kristof,Toledo.

Kartonë të verdhë: Fangaj 50′, Shtubina 58′, Nika 73’/ Ramadani 16′, Beqiri 38′, Aleksi 66′

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.