Armando Sadiku i futet politikës

1

Politika dhe sporti: në Shqipëri rrallë janë përmendur për mirë dhe zakonisht politika e ka marrë në qafë sportin, si gjithçka tjetër në këtë vend.

Megjithatë, në kohë fushate zgjedhore, sporti kthehet në plan të parë dhe bëhen premtime pa fund.

Shumë sportistë në të shkuarën janë bërë pjesë e fushatave zgjedhore, por rrallë kemi parë që një futbollist me emër si Armando Sadiku të dalë hapur, duke u bërë pjesë e spotit elektoral të Partisë Socialiste.

Pikërisht në ditën e largimit të Xhani De Biazit, kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e vet një spot ku shfaqet ylli i kombëtares shqiptare, i cili fton shqiptarët të votojnë për PS-në.

You might also like
1 Comment
  1. sali says

    Cdo shqiptar i mire e ka per detyre ti thoje popullit te tij se cila eshte e mira e tij

Leave A Reply

Your email address will not be published.

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online