“Arbitri jepte faull pa rënë lojtari Erzenit në tokë“, Çela habitet me komentet në studio: Po si të fitojë Erzeni me ne?! Ne jemi më lart se ata

Është mbyllur në baraspeshë 0-0 përballja e sotme mes Erzenit dhe Kastriotit, e cila është e vlefshme për javën e 29 të “Abissnet Superiore“-s. Të dyja skuadrat kërkonin fitoren, por në fund kanë arritur të marrin vetëm nga një pikë në “Niko Dovana“. Ndeshja ishte e balancuar dhe e lu.ftuar nga të dy ekipet.

Skuadrat patën shanset e tyre për të zhbllokuar rezultatin, por u mungoi saktësia përpara portës. Erzeni qendron në vendin e 5 në renditje, me 38 pikë të grumbulluara, ndërsa Kastrioti pozicionohet i fundit në tabelën e renditjes, me vetëm 28 pikë të grumbulluara. Pas përfundimit të ndeshjes, trajnerët kanë dhënë intervistat e tyre për emisionin “Ti Bo Gol“ në “Oversport“.

Çela (Kastrioti): “Po pse mungoi dëshira? Nuk ka arsye pse të mungojë dëshira. Ne kemi lojtarë profesionistë, kemi lojtarë të mirë. Sot patëm dominim, patëm edhe probleme. Nuk jam i kënaqur me zëvendësimet. Kam gjithë sezonin që nuk kam goditur me zëvendësimet. Dëgjova dikë aty që thoshte se Erzeni duhet të fitonte. Po si duhet të fitonte Erzeni me ne?! Nuk është e mundur, ne jemi ekip më i mirë nga Erzeni. Këta çuna janë heronj. Po kalojmë traumë pas trauma. Po kalojmë traumë edhe kur fitojmë. Jam shumë i kënaqur nga ekipi. Ruajta ekuilibrin, sepse nuk doja të rrezikoja. Arbitri pa u rrëzuar lojtari i Erzenit në tokë jepte faull direkt. Patëm një gol të anulluar. Më shumë se kaq nuk kemi mundësi të prodhojmë“./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online