Arbitri i njohur për kuqezinjtë në ndeshjen ndaj Spanjës, gjykoi vëllazëroren e Shpresave me Kosovën

0

Arbitri i ndeshjes mes Spanjës dhe Shqipërisë është i njohur kryesisht për tifozët shqiptarë. Bëhet fjalë për maltezin Trustin Farrugian Cann. Një karrierë ndërkombëtare jo e niveleve më të larta, por për të shërben si një shans për të marrë më shumë besim nga UEFA kjo miqësore.

Hera e fundit që maltezi ka gjykuar kuqezinjtë ishte vëllazërorja e Shpresave ndaj Kosovës, atje ku dardanët U-21 do të fitonin me shifrat 2-1. Sa i përket kartonëve të verdhë, Trustin Farrugia Cann nuk njihet si “dorlëshuar” duke dhënë mesatarisht tre për ndeshje. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.