Amadu Latif nderon Teutën, Kastrioti mbetet i fundit

Teuta ka arritur fitoren e tretë në kampionat, duke mposhtur Kastriotin me rezultatin 2-0 në “Niko Dovana”. Amadu Latif ishte heroi i bregdetarëve me dygolëshin e shënuar, që ngjit ekipin durrsak në kuotën e 11-të pikëve, ndërsa sulmuesi ganez është ngjitur në krye të renditjes së golashënuesve me pesë gola.

Vendasit vuajtën në pjesën e parë, ndërsa e gjetën golin në minutën e tretë shtesë me anë të Latif, i cili shndërroi penalltinë e fituar në gol. Sulmuesi shënoi dhe në minutën e 63-të, duke vulosur fitoren e djemve të Bledi Shkëmbit. Tre pikësh i rëndësishëm për Teutën, që vinte pas humbjes së thellë me Partizanin, ndërsa Kastrioti i Plorit mbetet në vendin e fundit në renditje me vetëm katër pikë pas javës së tetë.