Afrimi i ri i Shqipërisë vazhdon me suksese, fiton trofeun e Superkupës së Belgjikës

Arbnor Muja po vazhdon me sukseset në Belgjikë. Pas fitimit të kampionatit në sezonin e kaluar, mbërrin një tjetër trofe.

Ekipi i tij, Antwerp ka fituar finalen ndaj Mechelen. 90 minutat kanë përfunduar në shifrat 1-1, ndërsa gjithçka u vendos në penallti.

Antwerp fitoi me shifrat 5-4 në ruletën ruse për të fituar Superkupën. Muja e nisi nga minuta e parë dhe u ndërrua në të 86. Sipas informacioneve tona, Arbnori do të jetë pjesë e listës e Shqipërisë në shtator. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online