A mund ta fitoni Kupën e Botës? De Bruyne çudit me sinqeritetin: S’kemi asnjë shans, jemi shumë të vjetër

Kevin De Bryune është treguar më i sinqertë se kurrë me deklaratën e tij. Sipas asaj që raporton “The Guardian”, mesfushori belg ka nxjerrë Kombëtaren e tij jashtë garës për Kupën e Botës. I pyetur nëse mund ta fitojë Belgjika këtë trofe, De Bruyne është përgjigjur qartësisht se nuk ka asnjë shans që diçka e tillë të ndodhi.

“Mendoj se nuk kemi asnjë shans për të fituar Kupën e Botës, jemi shumë të vjetër. E shoh (Belgjikën) më pak të fortë se në 2018 me disa drejtues që u larguan dhe njerëz më të rinj që erdhën. Unë i shoh si të jashtëm”, ka deklaruar Kevin De Bruyne./Halit Delibashi-Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online