“A e di sa e siklet është kur të rri dikush mbrapa?”! Murinjo vazhdon spektaklin: Problemi është se Dier nuk po urinonte…

0

Jose Murinjo mbetet padyshim trajneri që dhuron më tepër spektakël në elitën e futbollit të Europës. Këtë herë në përballjen e Kupës ndaj Chelseat ka pasur dy momente pikante për trajnerin portugez. E para mbetet padyshim ngritja e tonit pasi shkoi në tualet për të nxjerrë Dier, teksa ishte minuta e 77 dhe natyra e kishtë thërritur lojtarin e Totenhemit.

Por rezultati ishte në shifrat 0-1 në favor të Chelseat dhe po rrezikohej për të pësuar të dytin. I pyetur në konferencë nga gazetarët nëse ishte në dijeni sesa e sikletshme është kur dikush të qëndron mbrapa teksa urinon, Murinjo ka vazhduar duke qeshur: “Problemi me Dier ishte se nuk po urinonte, por shumë më keq se kaq. Doja t’i ushtroja pak presion që të kthehej në kohë për minutat e mbetura”.

Ndërkohë sa i përket përplasjes me Lampard, nuk ka munguar përgjigja për trajnerin e Chelseat. “Në ndeshjen e fundit kur po humbiste 3-0, po më vinte aq shumë keq për të pasi ishte i qetë dhe i trishtuar në karrigen e tij. Në termat e futbollit nuk mund t’i them asgjë, është vetëm një opinion, por qëndro në këmbë dhe bërtit kur ekipi yt është duke humbur dhe qëndro i qetë kur skuadra jote po fiton”, është shprehur Murinjo. /Sport Ekspres/

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.