30 klubet më të suksesshme në botë, kryesuesi do t’iu habisë!

0

Futbolli luhet për të fituar trofe. Çdo lojtar dhe trajner, synon që të fitojë sa më shumë tituj, pasi në fund të fundit, futbolli është një garë dhe vetëm fituesi vlerësohet. Skuadra si Real Madrid dhe Barcelona kanë dominuar futbollin në vitet e fundit, por skuadra si Rejnxhërs dhe Ajaks kanë fituar trofe të shumtë vitet e shkuara.

Sot, është publikuar lista me 30 klubet më të suksesshme në botë dhe këtë listë, e kryeson ekipi egjiptian, Al Ahli. Plot 118 trofe ka fituar Al Ahli, që ndiqet nga Rejnxhërs me 115. Podiumin e plotëson skuadra uruguaiane, Klub Nacional, me 113 trofe. Më poshtë, është dhe lista e plotë me 30 skuadrat më të suksesshme në botë.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.