12 vjet më parë barazonte me Riminin, sot ngjitet në tarracën e Botës!

9 shtator 2006… Didier Deshamp pranon të nxjerrë nga “ferri” i Serisë B Juventusin post Calciopoli… E megjithatë, kishte arritur të çonte Monakon në finalen e Champions League (aty ku Murinjo u bë “Special One” me Porton)… E nis aventurën bardhezi duke barazuar ndaj Riminit në javën e parë dhe kritika pafund… Trajneri francez, që me bardhezinjtë kishte shkruar faqet më të bukura të karrierës, “përtypi” gjithçka… dhe ngjiti Juventusin sërish në elitë, duke shkuar te Marseja më pas…

Kanë kaluar 12 vjet nga ai vit i tmerrshëm trancizioni, por sot “Didi” ose “Motorri bardhezi” e gjen veten duke ngritur Kupën e Botës si trajner i Francës… Sepse, puna, modestia dhe thjeshtësia gjithmonë do të ccojnë të arrish edhe atë që kurrë nuk e ke menduar…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online