“12 faulla dhe Vllaznia merr 13 kartonë të verdhë”, Xhaferi habitet me arbitrin: Akt i paprecedentë në historinë e futbollit

Vllaznia ka dal me shijen e zhgënjimit nga ndeshja e mbrëmshme kundër Shiroki Brijeg. Arbitri kryesor i takimit të vlefshëm për turin e parë të Ligës së Konferencës është treguar i pakursyer në ndëshkimin me kartonë për lojtarët e skuadrës shkodrane, të cilët në thuajse çdo faull do të shihnin kartonin përpara fytyrës së tyre.

Si një habi e madhe vjen për Alban Xhaferin ky gjykim i ndeshjes nga ana e arbitrit rus. Sponsori i Vllaznisë ka reaguar ditën e sotme përmes rrjeteve sociale, ku thekson faktin se në 12 faulla kuqeblutë kanë marrë plot 13 kartonë të verdhë./Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online