11 VITE PRITJE: Kthehet mbreti Tiger Woods, bota e sportit e nderon!

0

Tiger Woods ka mahnitur Botën, teksa një ditë më parë ka fituar titullin e 15-të në karrierën e tij, ky i pari pas 11 viteve. Pas shumë e shumë peripecive dhe skandaleve, amerikani është rikthyer të shkëlqejë në sportin e golfit.

Suksesi i tij ka bërë jehonë kudo nëpër Botë dhe reagimet kanë qenë të shumta, duke nisur nga presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, e për të përfunduar me emra si Kobe Brayant apo Serena Williams. Më poshtë i kemi listuar disa nga reagimet dhe nderimet e bëra për Woods.

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.