1.91 centimetra dhe 103 kilet nuk i mjaftojnë! Lukaku del si “mushkonjë” para Kantes, shihni “hakmarrjen” brilante të Chelsea-t për sulmuesin belg

Lukaku ka tronditur gjithë ambientin te Chelsea pas deklaratës së dhënë për “Sky Sport”. Belgu është shprehur se dëshiron të largohet nga londinezët dhe t’i bashkohet sërish Inter, megjithëse lëvizjen e kundërt e bëri vetëm në merkaton e verës. Intervista datonte rreth tre javë më parë kur Lukaku nuk po arrinte dot që të shënonte dhe konsiderohej si dështim te Chelsea. E në momentin që situata po ndryshonte me golat e fundit dhe optimizmi nisi të rritej, “Sky Sport” publikoi intervistën me Lukakun që solli tronditjen.

Tashmë tifozët e Chelsea-t janë kundër Lukakut dhe duan largimin e tij që në janar. Trajneri Tuchel po mendon që ta përjashtojë nga ekipi, të paktën për ndeshjen e nesërme ndaj Liverpulit. Por hakmarrja më e ëmbël ishte në kartolinën e Vitit të Ri. Chelsea shpërndau një fotografi ku ndodheshin të gjithë sportistët e tyre, të futbollit të femrave dhe të meshkujve.

Ndërkohë Lukaku thuajse nuk vihet re aspak në pamje të parë të fotografisë. 1.91 centimetra i gjatë dhe peshon mbi 103 kilogramë, por Lukaku është zvogëluar aq shumë duke qëndruar poshtë Ngolo Kantes, që në fotografinë e Vitit të Ri është bërë gjigant. Një zgjedhje jo pa qëllim kjo nga ana e Chelseat që kthejnë përgjigjen e tyre për “gjuhën e gjatë” të Lukakut. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online