VIDEO/ UEFA tregon si Thomas Strakosha i bllokoi golin Harry Kane me pritjen fantastike

0

UEFA ka nxjerrë dhe ka publikuar momentin kur Thomas Strakosha realizoi super pritje në ndeshjen e Wembley-t ndaj Anglisë. Pikërisht në një goditje të Harry Kane nga distanca, teksa portieri i Lacios dhuroi “shou” për t’i mohuar golin e sigurt.

Megjithatë Strakosha nuk mund të bënte më tepër teksa “tre luanët” do të fitonin me shifrat 5-1 dhe nga ana tjetër Harry Kane e tundi rrjetën tre herë. Ky publikim i UEFA-s i jep një dorë të mirë Strakoshës në këtë periudhë merkato pasi do të largohet nga Lacio. /Sport Ekspres/

 

You might also like
Leave A Reply

Your email address will not be published.