VIDEO | Çfarë goli dhe qëndrimi nga Ostende, “perlë” e Sindrit Gurit!

0

Sindrit Guri një ditë më parë arriti të shënonte me fanellën e Ostendes në miqësoren që belgët e fituan me rezultatin 1-2 kundër holandezëve të Utreht. Në klubin belg ndërkohë besimi është maksimal te cilësitë e shkodranit.

“Sindrit Guri shënoi dje kundër Utreht dhe nuk ishte rastësi. Guri është stërvitur shumë mirë, çka e tregoi edhe me atë goditje dënimi të shkëlqyer më herët.  Shqiptari ka gjetur vetëbesimin gjatë kësaj faze përgatitore. Ne shpresojmë që ai të vazhdojë këtë linjë edhe gjatë muajit janar, që është i ngarkuar me ndeshje. Ndoshta, pse jo, ai mund të shënojë me një gjuajtje të tillë edhe në gjysmëfinale”, shkruan klubi belg, që ka postuar edhe videon e perlës së Gurit në stërvitje.

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.