VIDEO: 10 sekonda, shihni zëvendësimin më spektakolar në një ndeshje futbolli!

0

Zakonisht zëvendësimet në futboll bëhen më synimin për të ndryshuar gjërat për mirë në fushë, por asnjë trajner nuk mund ta parashikojë nëse vendimi i tij do të përmirësojë gjërat, apo prishë ekuilibrat.

Është si një lotari në shumë raste dhe “bingo” javën e shkuar bëri trajneri i ri i Duisburgut Torsten Liberneht, i cili në avantazh 1-0 kundër Paderbornit vendosi të hidhte në fushë sulmuesin Boris Tashçi.

Ishte minuta e 63-të, 25-vjeçar ukrainas vrapoi qetësisht drejt sulmit dhe sapo iu afrua zonës i erdhi një kros joshës. Pa menduar gjatë, një predhë nga distanca dhe supergol, i pari sezonal në kampionat për sulmuesin që sezonin e shkuar shënoi 11 gola në Bundesligën 2.

Vetëm 10 sekonda në fushë, gol me prekjen e parë të topit dhe mbaroi aty, ndeshja nuk pati më gola. A nuk është ky zëvendësimi perfekt?!

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.