Vdekja e Astorit, zbulohet patologjia, mund të ishte parandaluar?

0

Vazhdojnë hetimet e prokurorisë së Firences për vdekjen e kapitenit të Fiorentinës, Davide Astori, që u nda nga jeta në mënyrë të papritur në një hotel në Udine, më 4 mars të vitit të shkuar në hotelin ku skuadra ishte në grumbullim përpara ndeshjes së kampionatit, ndaj Udinezes. Sipas asaj që ka dalë, në raportin e mjekut ligjor, dispozitë e prokurorisë së Udines që më pas kaloi në Firence, kanë dalë elementë tregues të një patologjike kardiake. Tashmë, puna për të zbardhur të vërtetën ka nisur dhe, sidomos, të gjendet nëse patologjia mund të ishte diagnostikuar më përpara dhe nëse do të mund të ishte ndërhyrë për të parandaluar gjithçka…

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.