Teuta bën zyrtarizimin e fundit, vjen sulmuesi ganez nga Prishtina

0

Teuta ka kryer edhe përforcimin e fundit sa i përket sezonit të ri. Pasi kanë kaluar tre ndeshje ku durrsakët kanë marrë rezultate pozitive, ka ardhur edhe zyrtarizimi i Basit Abdul.

Futbollisti 23-vjeçar është nga Gana ka luajtur me Prishtinën, ku në 105 ndeshje ka arritur të shënojë 30 gola dhe të dhurojë 11 asist. Një forcë më shumë për sulmin e ekipit që drejtohet nga Bledi Shkëmbi, për të finalizuar aksionet që nuk kanë munguar deri tani nga mesfusha me kualitet që zotërojnë durrsakët. /Sport Ekspres/

You might also like

Leave A Reply

Your email address will not be published.