Mërgim Mavraj ka ndjenjë krenarie, mesazh për incidentin që ndodhi në Francë

Mërgim Mavraj ka ndjenjë krenarie për fanelën që përfaqëson, ndërsa këtë e ka treguar edhe me një postim së fundmi në rrjetet sociale. “Jo pa himnin tim”, shkruan mbrojtësi në “Instagram”, duke iu referuar incidentit të ndodhur para ndeshjes mes Francës dhe Shqipërisë. Pikërisht në atë incident ku organizatorët kanë ngatërruar himnin e Andorrës me atë të Shqipërisë, ndërsa kjo solli edhe kaosin në minutat e para. Lojtarët shqiptarë nuk pranuan të luanin pa u rregulluar gjithçka.

Duke iu referuar kësaj pjesë, por edhe polemikave të fundi, Mavraj tregon se e ndien fanelën që mban veshur dhe se nuk mund të vazhdonte loja normalisht, pa u vendosur himni i Shqipërisë. /Sport Ekspres/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

where can i buy doxycycline over the counter buy doxycycline online